Nytt år och nya Padelmöjligheter!

Hallbyggarna Power Arenas seriespel startar på nytt upp igen måndag 16/1-23.

Nu har våra serier satt sig litegrann vilket gör att fr.o.m kommande omgång kommer vinnande laget i respektive serie flyttas upp och det laget som kommer sist åka ur.

För de som hamnar på andra plats eller kommer näst sist i tabellen väntar en direkt avgörande kvalmatch för att ha chansen att ta sig upp alternativt stanna kvar i sin division!

 

Sista anmälningsdag är måndag 9/1

Nya lag anmäler sig till jonas.ahlin@powerarena.se med namn och telefonr.

Lag som ej vill spela vidare måste meddela detta till jonas.ahlin@powerarena.se

Pris för deltagande: 300kr per lag/match + administrationsavgift.

Vid frågorkontakta Jonas Ahlin 0702-62 63 01

jonas.ahlin@powerarena.se

 

Öppen klass

Allsvenskan
Henrik Landen / Fredrik Olsson
Patrik Fagerström / Jonas Davidsson
Jonas Ahlin / Jocke Wendelius
Johan Johansson / Pontus Pettersson
Adam Hagman / Anton Hagman
Uffe Wallin / Christian Ädel

Div 1
Mattias Leffler / Anders Eriksson
Claes Eklund / Tommy Johansson
Magnus Kirkhaug / Magnus Landen
Samuel Östman / Jesper Reinholdsson
Jonas Spårebo / Johan Söderström
Douglas Starö / Daniel Östman

Div 2 
Sara Fange / Peter Fange
Jonathan Ingarv / Dennis Eriksson
Emil Lövgren / Adam Funk
Tobias Harring / Rikard Karlsson
Olle Hedlund / Fredrik Johansson
Linus Ahlin / Andreas Johansson

Div 3 
Filip Norgren / Fredrik Karlsson
Tobbe Ahlin / Henke Andersson
Marcus Lindberg / Per Lindberg
Jonas Larsson / Larsa Kull
Emil Öqvist / Nils Öqvist
Partner / Simon Hellman

Div 4 
Marcus Svanfelt / Leif Carlström
Lena Landkvist / Sara Fange
Nettan Lundin/Lisa Andersson
Dan Åsberg / Calle Spång
Mikael Frisk / Linus Carlbom
Thomas Bäckström / Tommy Lind

Div 5
Rickard Frisk / Joakim Gustafsson
Mikael Andersson / Mikael Torstensson
Svante Karlsson / Lennebring
Stefan Bäckström/Martin Johansson

Damklass

 
Division 1
Amanda Östlund/Elisabeth Wråbacke
Pia Karnerud/Lena Aldén
Julia Bengtsson/Jenny Olsson
Lousie Bengtsson/Linda Hallgren
Camilla Östman/Linda Blank
Emelie Bjurenvall/Mathilda Sahlberg
Johanna Malmquist / Amanda Holmberg
 
Division 2
Johanna Malmquist/ Carro Ek
Amanda Holmberg/Moa Stenberg
Anneli Wadsten/Sofie Gunnarsson
Ann-Sofie Nilsebo/Maria Hedlund
Anna Jansson/Ewa Allerbrand
Adina Nordin/Mikaela Gustafsson
Satu Nivala/Catarina Willén
 
Division 3

Michaela Bäckström / Anette Ericsson
Sara Collin / Jannica Waller
Anette Strandberg / Anneli Lindberg
Emelie Norlén / Erika Norlén
Sara Hedberg / Anna Lundin Nilsson

 
Division 3b
Ulrika Olsson / Elisabeth Hedlund
Kajsa Hermansson / Sandra Söderkvist
Linda Nordin / Alva Frandsen
Maria Norlén / Malin Andersson
Sandra Ejremar/Isabell Willén

Speldagar

Speltider vardagar: 17-21.30

Speltider Dam söndagar: 12.00-21.00

Måndag: Allsvenskan / Div 1

Tisdag : Div 2 / Div 3

Onsdag : Div 4 / Div 5

Torsdag :

Fredag :

Söndag : Dam div 1, 2, 3a & 3b

Frågor besvaras av tävlingsansvarig.
Jonas Ahlin
jonas.ahlin@powerarena.se
070 26 26 301