seriespel

Öppen klass

Allsvenskan
Henrik Landen / Fredrik Olsson
Patrik Fagerström / Jonas Davidsson
Douglas Starö / Daniel Östman
Jonas Ahlin / Jocke Wendelius
Mattias Leffler / Nisse Eriksson
Johan Johansson / Pontus Pettersson

 
Division 1

Adam Hagman / Anton Hagman
Uffe Wallin / Christian Ädel
Claes Eklund / Fredrik Wendelius
Magnus Kirkhaug / Magnus Landen
Anders Eriksson / Peter Fange
Jonathan Ingarv / Dennis Eriksson

 
Division 2

Thomas Fange / Martin Lindbom
Filip Norgren / Fredrik Karlsson
Emil Lövgren / Adam Funk
Tobbe Ahlin / Henke Andersson
Samuel Östman / Jesper Reinholdsson
Jonas Spårebo / Johan Söderström

 
Division 3

Lena Landkvist / Sara Fange
Jonas Larsson / Larsa Kull
Oliver Lanzarin Dimberg / Patrik Sörman
Olle Hedlund / Fredrik Johansson
Linus Ahlin / Andreas Johansson
Marcus Svanfelt / Leif Carlström

Division 4
Micke Stenkvist / Daniel Johansson
David Pettersson / Mikael Andersson
Dan Åsberg / Calle Spång
Anders Rydström / Simon Hellman
Emil Öqvist / Nils Öqvist

Division 5
Mikael Frisk / Linus Carlbom
Patrik Karén / Simon Eriksson
Thomas Bäckström / Tommy Lind
Magnus Björklund / Mats Lennartsson
Svante Karlsson / Lennebring

Damklass

Division 1
Amanda Östlund/Elisabeth Wråbacke
Pia Karnerud/Lena Aldén
Julia Bengtsson/Jenny Olsson
Caroline Ek / Jóhanna Malmquist
Lousie Bengtsson/Linda Hallgren
Jessica Sörman / Madelene Hammarström

 
Division 2
Amanda Holmberg/Moa
Emelie Bjurenvall/Mathilda Sahlberg
Linda Blank / Camilla Östman
Anneli Wadsten/Sofie Gunnarsson
Anette Strandberg / Anneli Lindberg
Ulrika Olsson / Elisabeth Hedlund
 
Division 3
Ann-Sofie Nilsebo / Maria Hedlund
Anna Jansson/Ewa Allerbrand
Adina Nordin/Mikaela Gustafsson
Michaela Bäckström / Anette Ericsson
Kajsa Hermansson / Sandra Söderkvist
Sara Collin / Jannica Waller
Sandra Ejremar/Isabell Willén

Speldagar

Måndag
Allsvenskan 17-21.30
Division 1 17-21.30

Tisdagar
Division 2 17-21.30
Division 3 17-21.30

Onsdagar
Division 4 17-21.30
Division 5 17-21.30

Söndagar
Dam division 1 2 & 3
13.30-21.00

Spelschemat släpps senast fredag 9/9

När spelschemat är utlagt under fredag kan alla som inte har konto till Backhandsmash skapa ett konto för att sedan kunna se sina matcher och rapportera resultat.

Frågor besvaras av tävlingsansvarig.
Jonas Ahlin
jonas.ahlin@powerarena.se
070 26 26 301